HİMSS Türkiye Konferasında IKOL Uygulamaları Tanıtıldı

Kamu ve özel sektör, tüm sağlık bilişim dünyasının bir araya geldiği HIMSS Türkiye 2016 Konferansı İstanbulda düzenlendi.

HİMSS Türkiye Konferasında IKOL Uygulamaları Tanıtıldı

Kamu ve özel sektörtüm sağlık bilişim dünyasının bir araya geldiği HIMSS Türkiye 2016, 26 Mayıs günü, İstanbul Green Park Pendik Hotel’de ziyaretçilerine kapılarını açtı. HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı, 2 gün sürdü. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle düzenlenen HIMSS Türkiye 2016, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci ve HIMSS Başkanı H. Stephen Lieber’in konuşmalarıyla açıldı.

Sağlık Bakanlığı olarak bilişim odaklı projelerin karşılığını e-Türkiye ödül töreninde 2 ödüle layık görülen tek kamu kurumu olarak aldıklarını söyleyen Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şuayip Birinci, bu ödüllerin “kamu kurumları arasında 2015 yılında en iyi dijitalleşen kurum” ve “e-Nabız kişisel sağlık sistemimiz ile gelen kamudan vatandaşa en iyi uygulama” ödülü olduğunu belirtti. 

Konferansta İkol'ün geliştirdiği 3 ayrı uygulama halka tanıtıldı

Konferans süresince Sağlık Bakanlığına ait standta İkol'ün Mobil Uygulamalarını geliştirdiği E-Nabız sistemi ziyaretçilere tanıtıldı. 

Ayrıca konferansın 2. Gününde düzenlenen ENGELLİ SAĞLIĞINDA BİLİŞİM adlı oturumda Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Cihan Nişancı Engelli Vatandaşlara sunulan bilişim hizmet ve uygulamalarından bahsetti.

Sağlık Bakanlığı tarafından Engelli Vatandaşlarımızın kullanımına sunulan ve İkol teknolojisi ile geliştirilen Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi ve Engelsiz Sesli Kitap Projeleri büyük beğeni topladı.


Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (ESİM) 

Sağlık Bakanlığı Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi - ikol

ESİM işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın acil durumlarda yardımına koşuyor. Engelli vatandaşların iletişim problemini ortadan kaldıran son teknoloji mobil uygulamalar sayesinde söz konusu vatandaşlara 112 Acil Merkezi ile mobil uygulamalar aracılığıyla işaret dilinde görüntülü görüşme yapıyor, anında mesajlaşıyor ve konumlarını anında 112 acil merkezi ile paylaşabiliyor. Tüm dünyaya örnek gösterilebilecek bu uygulamaları geliştirmekten büyük onur duyuyoruz.

 

Görme Engelli Vatandaşlar için Engelsiz Sesli Kitap

Engelsuz Mobil Sesli Kitap İkol

Konferansta büyük ilgi gören bir diğer uygulamada yine İkol'ün geliştirtiği Engelsiz Sesli Kitap Uygulaması oldu. Uygulama sayesinde görme engelli vatandaşlarımız Gebelik, Beslenme, İlk Yardım gibi bir çok konuya ait Sağlık Bakanlığı onaylı doğru bilginin yer aldığı sesli kitaplara mobil uygulamaları kullanarak ulaşabiliyor. 

HİMSS Türkiye Konferasında IKOL Uygulamaları Tanıtıldı
HİMSS Türkiye Konferasında IKOL Uygulamaları Tanıtıldı
İrtibatta Kalın
Twitter

Instagram

iKOL & MP Publish are Trademarks of ikol Mobile Software Company.

Copyright © 2011 - 2022 IKOL. All Rights Reserved.